Co sprawia, że ekspozytory wykonane z plexi są tak popularne?

Bez wątpliwości plexi jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów niemalże we wszystkich gałęziach gospodarki. Ze względu na szereg unikatowych cech, którymi się odznacza ciężko wyobrazić sobie funkcjonowanie większości przedsiębiorstw bez tego materiału. Jednym z najczęstszych sposobów wykorzystania jest wytwarzanie ekspozytorów.

Popularne i praktyczne

Ekspozytory reklamowe z plexi są wyjątkowo rozpowszechnione. Odnaleźć je możemy zarówno w różnorodnych sklepach, jak i punktach handlowych. Ze względu na swoją wyjątkową estetykę oraz możliwość dowolnego formowania ekspozytory pozwalają na efektywne wyeksponowanie oferowanego w punkcie asortymentu oraz na maksymalne wykorzystanie posiadanej powierzchni handlowej.
Jest to szczególnie istotne w przypadku niewielkich sklepów. Decydując się na zamówienie ekspozytora na wymiar, o indywidualnie dostosowanym kształcie zyskamy możliwość jego dowolnego zastosowania.

Mogą być używane na ladach, półkach sklepowych lub jako położone na podłodze lub przed wejściem do punktu handlowego stojaki. Dzięki przepuszczalności światła na poziomie dochodzącym do 99% wszystkie umieszczone w plexi przedmioty będą się doskonale prezentowały. Ponadto nie ma konieczności ograniczania się jedynie do przeźroczystych ekspozytorów. Jeżeli oczekujemy ekspozytora w określonym kolorze producent może z łatwością zabarwić dla nas materiał, dzięki czemu nabędzie on wyjątkowych walorów estetycznych.

Tanie i odporne

Tanie i odporne. Są to cechy, którymi określić można ekspozytory z plexi Warszawa i operujące na jej terenie punkty handlowe są nimi wypełnione m.in. z tych dwóch powodów. Różnego rodzaju ekspozytory w postaci stojaków, gablotek, czy też podstawek nabyć można nawet za kilkadziesiąt złotych. W przypadku ekspozytorów o większych gabarytach lub tych wykonanych na zamówienie koszt będzie oscylował w granicach kilkuset lub więcej złotych. Nawet jeżeli zdecydujemy się przeznaczyć większą sumę na zakup, to mamy pewność co do wytrzymałości zakupionych elementów.

Plexi mimo swojej łatwości formowania i sztywności gotowego produktu jest niezwykle odporna na warunki zewnętrzne. Kontakt z wilgocią, wysokimi i niskimi temperaturami nie będzie stanowił problemów. Ponadto materiał jest względnie odporny na uszkodzenia mechaniczne. Plexi, co szczególnie ważne w przypadku ekspozytorów jest odporne na ultrafiolet, dzięki czemu nawet bez zastosowania dodatkowych powłok UV materiał nie ulegnie zżółknięciu. Oznacza to, że prawidłowo użytkowane ekspozytory mogą służyć w naszym sklepie, czy też punkcie handlowym przez wiele lat.

Recykling plexi

Chociaż ekspozytory reklamowe z plexi nie ulegają łatwemu rozkładowi, to ze względu na swoje cechy fizyczne mogą być niskim kosztem poddane recyklingowi. Jeżeli więc zależy nam na środowisku plexi ze względu na swoją długowieczność i możliwość poddania ponownemu wykorzystaniu będzie odpowiednim wyborem. Podsumowując materiał i stworzone ekspozytory są:

  • estetyczne,
  • mogą być formowane i barwione na zamówienie,
  • odporne na promieniowanie UV i pomniejsze uderzenia mechaniczne,
  • tanie i łatwe w recyklingu.
Rate this post