Wszystkie podstawy o urnach i skarbonkach z płyty plexi

Cyklicznie obywające się państwowe głosowania zachęcają naród do oddawania głosów, których papierowe potwierdzenia trafiają do urn. Nowoczesne urny i skarbonki wyborcze wykonywane przez plexi Warszawa z dumą prezentują się w lokalach okręgów wyborczych, ale przede wszystkim wnoszą w nie odrobinę pożądanej nowoczesności. Dlaczego plexi jest odpowiednim materiałem do wykonywania urn i skarbonek?

Plexi Warszawa w produkcji społecznych pojemników

Uchwała Państwowej Komisji Wyborczej w 2016 roku postawiła nowe wymagania i wytyczne do produkcji urn wyborczych. Według zasad, nowoczesne pojemniki na głosy społeczeństwa muszą być przezroczyste. Inwestycja w szło? Plexi wszystkimi swoimi właściwościami wydaje się wygrywać z tradycyjnym, transparentnym tworzywem. Dlaczego?

Płyta plexi – materiał idealny na potrzeby społeczeństwa

Płyta plexi udowodniła już swoją wyższość nad szkłem w wielu gałęziach przemysłu i potrzebach indywidualnych. Produkty wykonywane z pleksi są trwałe i odporne na promieniowanie UV oraz nie ulegają odbarwieniom na skutek sztucznego światła. Dodatkowym atutem jest to, że wszystkie przedmioty z plexi są lekkie, a także wyróżniają się elegancją wykonania, możliwością formowania kształtów i dbałością o szczegóły. Wszystko to sprawia, że pleksa okazuje się idealnym materiałem do tworzenia urn wyborczych, zgodnie z zasadami PKW.

Urny z plexi – wszystkie zalety

Plexi Warszawa swoimi produktami przekonuje, że urny wykonane z poliwęglanu spełniają ustawowe normy, a sam materiał, dzięki swoim właściwościom przekłada się na ostateczne zalety, takie jak:

  • odporność na uszkodzenia mechaniczne – urny wykonane z pexi nie ulegną aktom wandalizmu, ale też nie rozbiją się w trakcie transportu lub przenoszenia z miejsca na miejsce;
  • estetyka wykonania – dzięki transparentności surowca, urny prezentują się bardzo elegancko i nowocześnie;
  • pożądany wymiar – dzięki możliwościom łatwej obróbki, plexi można ciąć na wymiar co w przypadku urn wyborczych jest wymagane. Decyzją Państwowej Komisji Wyborczej, kształt i wymiar skarbonek muszą być ściśle dopasowane do ustawowych wytycznych;
  • dbałość o szczegóły – specjalnie wypreparowany otwór na wierzchu urny umożliwia wrzucanie kart do jej wnętrza. Pleksa może być także klejona z innymi materiałami, dlatego pojemniki wyborcze zaopatrzone są w system zewnętrznego zamykania na klucz.

Urny nie tylko wyborcze

Opatrzone do tej pory urny, wykonywane z kartonu lub stali przechodzą obecnie renesans swojego wizualnego uroku. Plexi jest materiałem, który swoimi właściwościami zapewnia najwyższą jakość, a transparentność, będąca alternatywą szkła sprawia, że produkty wykonywane z poliwęglanu prezentują się bardzo elegancko. Urny i skarbonki z plexi zamawiane są na potrzeby wyborów, ale także w komercyjnych celach eventów, zbiórek lub kwest. Możliwość cięcia na wymiar sprawia, że łączone z sobą elementy finalnie mogą mieć dowolny kształt i wielkość. Wszystko uzależnione jest od zamawiającego.

Rate this post