Kaseton z plexi czy z dibondu – który materiał wybrać?

Reklama to najszybszy i najtrafniejszy sposób, by dotrzeć z konkretnym towarem lub usługą do szerokiej grupy odbiorców. Z czego powinna być wykonana, by była elegancka, wyjątkowa i odporna? Na co zwrócić uwagę zamawiając reklamę? Poniżej kilka, cennych wskazówek.

Kasetony z plexi

Plexi to jeden z najpopularniejszych materiałów, na których wykonywane są reklamy. Dlaczego? Plexi jest bezbarwna oraz dobrze się prezentuje, dlatego też wiele osób z całej Polski zamawia kasetony z plexi, na którym umieszcza swoją reklamę. Taki kaseton można śmiało umieścić przy ruchliwej ulicy, na biurowcu, w hotelu, w restauracji oraz w wielu, innych miejscach.

Kaseton z plexi przypomina strukturą trochę szkło, dlatego też jest to wdzięczny materiał, by umieścić na nim wszelkie napisy oraz grafikę. Bez problemu może się znaleźć na nim każdy kolor. Dodatkowo, taki kaseton z plexi może być wykony w różnorodnym kształcie. To duży plus, szczególnie dla tych osób, które interesują oryginalne i wyjątkowe reklamy własnej działalności.

Ponadto, plexi to materiał, który znajduje coraz więcej zastosowań w naszych domach. Podświetlany ścianki w pomieszczeniach, ściany prysznicowe, pudełka z plexi oraz kasetony, które ozdabiają nasze wnętrza – są świetnym pomysłem na stworzenie wyjątkowej przestrzeni (i to niewielkim kosztem).

Kasetony z dibondu

Dibond – co to za materiał? Nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, ale dibond (podobnie jak plexi), jest materiałem, który bardzo często można spotkać w naszych przestrzeniach (szczególnie w biurach). Z dibondu bowiem wykonane są tabliczki imienne biurowe z imieniem i nazwiskiem osób, które w danym pomieszczeniu siedzą.

Z dibondu są bardzo często wykonane nazwy państwowych instytucji oraz nazwy prestiżowych biur. Dibond to materiał, który złożony jest z kilku warstw metalu, między którymi znajduje się specjalna pianka. Kaseton z dibondu w końcowej fazie jest tak cienki, że prezentuje się niezwykle oryginalnie i elegancko. Wiele osób, właśnie na kasetonach z dibondu chce umieścić swoje reklamy, gdyż taka reklama na pewno zwróci uwagę przechodniów.

Na który kaseton jednak się zdecydować? Jeżeli chcemy mieć wyjątkową, elegancką reklamę wewnątrz pomieszczeń – warto postawić na plexi, która bardzo dobrze się prezentuje. Z kolei, gdy kaseton chcemy umieścić na zewnątrz, gdzie warunki atmosferyczne są chwiejne i taki materiał musi być bardzo odporny – należy wówczas wybrać kaseton z dibondu.

Rate this post