Dlaczego plexi to odpowiedni materiał do wykonania mównicy?

Mównica, czyli wydzielone miejsce do prezentacji i publicznych wygłoszeń to audytorium, często stojące na podwyższeniach, gdzie osoba referująca jest dobrze widziana i słyszana. Współcześnie często można spotkać nowoczesne mównice z pleksi, czyli przezroczystego tworzywa, które nadaje się do formowania wielu kształtów. Dlaczego plexi to odpowiedni materiał do wykonania mównicy?

Płyta pleksi – materiał idealny do nowoczesnych mównic

Pleksa przezroczysta jest bardzo nowatorskim rozwiązaniem, które znajduje swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Produkty z pleksi są przedmiotami trwałymi i odpornymi na promieniowanie UV, nie odbarwiają się również przy sztucznym świetle, a także dzięki swojej stabilnej, a jednocześnie lekkiej konstrukcji nie obciążają powierzchni, do której są mocowane lub na której są ustawione. Wszystkie przedmioty cechuje elegancja wykonania i dbałość o szczegóły.

Wszystkie te cechy sprawiają, że pleksa jest odpowiednim materiałem do wykonywania mównicy. Dzięki właściwościom plastycznym możliwie jest tworzenie z niej dowolnych kształtów, które w przypadku audytoriów przekładają się na:

 • odpowiedni profil, na którym można się oprzeć podczas wygłaszania długich referatów,
 • żłobienia w płaszczyźnie pulpitu, gdzie można położyć notatki lub dokumenty,
 • wnęka pod blatem, gdzie z łatwością można położyć szklankę z wodą, popijając w przerwach między słowami.
  • Nowoczesne audytoria – transparentna cyfryzacja dzięki plexi

   Nowoczesne mównice z plexi oferują jednak znacznie więcej możliwości, które dzięki zastosowaniu tego tworzywa są prawdziwie innowacyjnymi przedmiotami. Dzięki temu że pleksa przezroczysta doskonale rozprowadza światło, możliwe jest umieszczenie w niej lamp lub taśm ledowych, które znacząco wpływają na atrakcyjność tego elementu. Nowoczesne modele audytoriów to także w pełni elektroniczne urządzenia z wbudowanymi ekranami dotykowymi, oraz możliwością połączeń z urządzeniami zewnętrznymi. Wszystkie te dodatki i akcesoria nowej generacji ułatwiają prelegentowi wystąpienia.

   Mównice z pleksi – niezbędny element eventów i biznesowych spotkań

   Mównice z pleksi są produktami, zamawianymi przez przedsiębiorstwa, stowarzyszenia i niezależne instytucje. Ich wykorzystanie i potencjał są ogromne, ponieważ liczne eventy, konferencje, prezentacje zawsze odbywają się z wcześniejszymi wystąpieniami i referatami, wygłaszanymi przez zaproszonych gości lub kadrę zarządzającą. Pleksa przezroczysta i wykonane z niej audytoria odznaczają się nowoczesnym, ale bardzo uniwersalnym wyglądem, wpisującym się w schemat biznesowego wizerunku. Wysoka estetyka w połączeniu z lekkością i mobilnością sprawia, że tego typu rozwiązania coraz częściej wykorzystywane są w trakcie rozmaitych spotkań. Szkło akrylowe z którego można wykonać nowoczesne mównice jest bardzo wytrzymałe, co w kontekście użytkowania audytorium zapewnia ich funkcjonalność przez wiele lat.

Rate this post